Циљ:Упознавање са уређајима и склоповима који се користе у аудио пракси. Стицање практичних знања везаних за начин рада, избор, монтажу, подешавање, повезивање и коришћење аудиотехнике.
Исход:Исход предмета је да студенти овладају знањима и вештинама потребним за повезивање, коришћење, подешавање и одржавање савремене аудиотехнике.
Садржај предмета
Теоријска настава:
1. Основне карактеристике, подела и намена аудио уређаја 2. Аудио каблови и конектори 3. Аудио миксери: основне поделе и принципи дизајна 4. Аудио миксери: конфигурација канала 5. Аудио миксери: излазни модули, интерно рутирање сигнала, примери практичне употребе 6. Ток и дистрибуција аудио сигнала 7. Уређаји за снимање и репродукцију звука 8. Уређаји за обраду динамике аудио сигнала 9. Уређаји за вештачку реверберацију 10. Аудио филтри и еквилајзери 11. Дигитални аудио интерфејси 12. Дигитално управљани аудио уређаји 13. Уређаји за праћење и мерење аудио сигнала 14. Повезивање и прилагођење аудио уређаја 15. Напајање и уземљење аудио уређаја
Практична настава:
Упознавање са функцијама и практичан рад са аналогним аудио миксерима. Упознавање са функцијама и практичан рад са дигиталним аудио миксерима. Практичан рад са уређајима за обраду динамике и фреквенцијског спектра аудио сигнала. Практичан рад са уређајима за вештачку реверберацију. Повезивање и подешавање уређаја у режији и студију. Праћење, мерење и подешавање нивоа аудио сигнала.